Kritika finální verze filmu

Český fan fiilm na motivy původní hry Metal Gear

Moderátor: EasyFunFilm moderátoři

Re: Kritika finální verze filmu

Příspěvekod Ghoststalker v 16 bře 2009 15:03

snakeeater píše:
Ghoststalker píše:co jsme planovali puvodne? :-D

ze si level zaplati exkluzivitu... a to myslim na pul roku... (nebo mesic? :-D uz nevim)

to je ale myslim jedine dobre, ze to tak nakonec nechteli
Ghoststalker
Eva

Příspěvekod Moby v 16 bře 2009 15:24

ale efekty musím fakt pochváliť lebo sú dosť dobré aj keď na tom nepracoval nejaký velký tým programátorov a grafikov :)
Obrázek

METAL GEAR CAT!
Moby
Emma Emmerich

Příspěvekod snakeeater v 16 bře 2009 15:35

Ghoststalker píše:
snakeeater píše:

ze si level zaplati exkluzivitu... a to myslim na pul roku... (nebo mesic? :-D uz nevim)

no pro nas fandy rozhodne :)
There's no such thing in the world as absolute reality. Most of what they call
real is actually fiction. What you think you see is only as real as your brain
tells you it is.
snakeeater
Patriot
Administrátor

Příspěvekod Ghoststalker v 16 bře 2009 15:36

snakeeater píše:
Ghoststalker píše:
snakeeater píše:

pro nás ale taky
Ghoststalker
Eva

Příspěvekod Mr.Sambora v 16 bře 2009 16:31

Velmi velmi velmi velmi pekny film ... Parada.
Up is down and black is white to me , I'm complicated ...
Mr.Sambora
Johnny Sasaki

Příspěvekod Rivon v 16 bře 2009 17:57

Btw zajímalo by mě, v jakým formátu bude film ke stažení? vkodek + akodek + kontejner + rozlišení :)
Dík ;)
Winning...
Obrázek
Rivon
Patriot
Administrátor

Příspěvekod Ghoststalker v 16 bře 2009 18:04

Rivon píše:Btw zajímalo by mě, v jakým formátu bude film ke stažení? vkodek + akodek + kontejner + rozlišení :)
Dík ;)

To zalezi na Petersovi... Microsoft DV AVI verze ma 720*576, ale taky 12,6 GB :-D Tezko rict, do ceho to hodi, ale idealni by asi bylo x264 wmv + ac3, ale nevyznam se v tom :)
Ghoststalker
Eva

Příspěvekod Rivon v 16 bře 2009 18:08

Ghoststalker píše:To zalezi na Petersovi... Microsoft DV AVI verze ma 720*576, ale taky 12,6 GB :-D Tezko rict, do ceho to hodi, ale idealni by asi bylo x264 wmv + ac3, ale nevyznam se v tom :)

Mno ideální by bylo x264 + mp3 + mkv / mp4 + 720p :)
Winning...
Obrázek
Rivon
Patriot
Administrátor

Příspěvekod Ghoststalker v 16 bře 2009 18:15

Rivon píše:
Ghoststalker píše:To zalezi na Petersovi... Microsoft DV AVI verze ma 720*576, ale taky 12,6 GB :-D Tezko rict, do ceho to hodi, ale idealni by asi bylo x264 wmv + ac3, ale nevyznam se v tom :)

Mno ideální by bylo x264 + mp3 + mkv / mp4 + 720p :)

Jo, z PALU vykouzlime 720p, jasny :) Adobe Media Encoder bohuzel mkv nepodporuje a navic by to byla komplikace u lamo divaku, co nevedi, co s mkv delat :)
Ghoststalker
Eva

Příspěvekod snakeeater v 16 bře 2009 18:30

Ghoststalker píše:
snakeeater píše:
Ghoststalker píše:
snakeeater píše:

pro nás ale taky

jakto?
There's no such thing in the world as absolute reality. Most of what they call
real is actually fiction. What you think you see is only as real as your brain
tells you it is.
snakeeater
Patriot
Administrátor

Příspěvekod Ghoststalker v 16 bře 2009 18:34

snakeeater píše:
Ghoststalker píše:
snakeeater píše:
Ghoststalker píše:
snakeeater píše:ze si level zaplati exkluzivitu... a to myslim na pul roku... (nebo mesic? :-D uz nevim)

pro nás ale taky

jakto?

tak já nevim, ale nepřemýšleli jsme o tom tak, že bychom za exkluzivitu dostali nějakou závratnou sumu peněz, ze který bychom si sedli na zadek :). Ale nemá cenu tohle tady řešit, kvůli penězům jsme ten film nikdy nedělali
Ghoststalker
Eva

Příspěvekod Rivon v 16 bře 2009 18:42

Ghoststalker píše:Jo, z PALU vykouzlime 720p, jasny :) Adobe Media Encoder bohuzel mkv nepodporuje a navic by to byla komplikace u lamo divaku, co nevedi, co s mkv delat :)

Mno myslel se, že to máte v HD... Šak jste snad i někde psali, že jste kupovali HD kameru, ne?
Co je Adobe Media Encoder? A jestli máte možnost ze stříhacího programu vyexportovat to video ve formátu MJPEG nebo v rawvideo nebo tak něco, tak to můžete zkonvertovat v tom MediaCoderu ;)
Každopádně na video je nejlepší h.264/x264, na zvuk to je vcelku jedno - mp3 bych dal já... A ten kontejner bych dal mp4 ;)
Jen to pls nedávejte do WMV, QT nebo RM :)

Co se týče .mkv u lam - je to velmi jednoduché: nainstalujte si SMPlayer ;) (to platí jak pro Widláky, tak pro Linuxáky, tak pro MACáky tuším) - s tím navíc nemusíte mít ani žádný jiný kodeky (většinu má v sobě samotnej mplayer a na zbytek to má libavcodec :P)
Winning...
Obrázek
Rivon
Patriot
Administrátor

Příspěvekod Ghoststalker v 16 bře 2009 19:26

Rivon píše:
Ghoststalker píše:Jo, z PALU vykouzlime 720p, jasny :) Adobe Media Encoder bohuzel mkv nepodporuje a navic by to byla komplikace u lamo divaku, co nevedi, co s mkv delat :)

Mno myslel se, že to máte v HD... Šak jste snad i někde psali, že jste kupovali HD kameru, ne?
Co je Adobe Media Encoder? A jestli máte možnost ze stříhacího programu vyexportovat to video ve formátu MJPEG nebo v rawvideo nebo tak něco, tak to můžete zkonvertovat v tom MediaCoderu ;)
Každopádně na video je nejlepší h.264/x264, na zvuk to je vcelku jedno - mp3 bych dal já... A ten kontejner bych dal mp4 ;)
Jen to pls nedávejte do WMV, QT nebo RM :)

Co se týče .mkv u lam - je to velmi jednoduché: nainstalujte si SMPlayer ;) (to platí jak pro Widláky, tak pro Linuxáky, tak pro MACáky tuším) - s tím navíc nemusíte mít ani žádný jiný kodeky (většinu má v sobě samotnej mplayer a na zbytek to má libavcodec :P)

kupovali, ale kdyz uz bylo asi 3 roky roztoceno na PAL :) Adobe Media Encoder je utilita na prevod a exportovani videa z Adobe Premiere Pro od verze CS4...

x264 je jasna volba, mp3 taky np. Mp4 kontejneru bych se vyhnul obloukem, nejak mi to neprijde jako zrovna nejpouzivanejsi format :). U mkv souhlasim, ze je to asi nejlepsi mozna varianta, ale z marketingovyho hlediska to proste vede wmv, protoze to bez problemu prehraje i lajk, a nechci k downloadu jeste vypisovat postup, jak to prehrat :)
Ghoststalker
Eva

Příspěvekod Sheng v 16 bře 2009 20:23

Takze mam knecne trochu casu napsat nejakou tu kritiku.
Film celkem pekny, na to ze je to amatersky film s nevelkym rozpoctem, ale zkusim napsat ceho by bylo dobre se pro priste vyvarovat.
Tak predevsim se mi moc nelibil dabing. Snake byl jeste dobry ale u ostatnich postav se mi to nelibilo hlavne z toho duvodu ze snake byl temer profesionalne nadabovanej a ostatni hlasy mi prisli nemastny, neslany. Zvlastni prizvuk obcas sem ani nerozumel kdo co rika, intonace nekdy nic moc. Mozna by bylo lepsi zkusit to cesky ale vic se zamerit na pocity a emoce. Takhle mi to prislo jako proste precteny z papiru a konec. Dalsi vec uz byla zminena. Vojaci. Na to ze to je big bossova elitni armada tak delaji takovy veci ktery by si nikdy zadnej vojak nedovolil. Mozna by stalo za zminku projit naky videa kde jsou natoceny operace realnych jednotek a nejak to tomu priblizit, MGS je pro me taky hra kde je armada a vsechno kolem ztvarneno vcelku realisticky. Dalsi minus je ta vystroj a vyzbroj. Na tom by se mohlo zapracovat. Chapu ze nejsou penize ale kdyz tam vidim asi 10 krat tu jednu a samou M4ku s uriznutou hlavni tak sem se musel pousmat. Dale, na to ze to je film z MGS sveta ak postavy nebyly v podstate vubec nijak predstaveny (hlavne "bossove"), napriklad jsem vubec netusil kdo ze je v tom Metal gearu.. zaslechl sem gunner nebo kdo ale jinak nic, taky ten MG mohl byt vice predstaven (naky obrazky ze stran apod. jak to bylo v MGS 1,2 a 3). Obcas se mi zdalo ze tam proste kus sceny chybi ze dej nejak moc nenavazuje. To bude asi z te negativni kritiky vse. Rozhodne chvalim hudbu. Prostredi ve kterem jste tocili je taky uzasne, jako prava jungle. Hodne se mi libily komiksovy pasaze, mohlo jich tam byt i vice.

Neberte to jako ze bych chtel urazit vas vytvor, spis jen jako seznam veci co by se mohli do priste zlepsit. Film je rozhodne dobry. Dal bych asi 7/10
Sheng
Mei Ling

Příspěvekod Ghoststalker v 16 bře 2009 20:35

Sheng píše:Takze mam knecne trochu casu napsat nejakou tu kritiku.
Film celkem pekny, na to ze je to amatersky film s nevelkym rozpoctem, ale zkusim napsat ceho by bylo dobre se pro priste vyvarovat.
Tak predevsim se mi moc nelibil dabing. Snake byl jeste dobry ale u ostatnich postav se mi to nelibilo hlavne z toho duvodu ze snake byl temer profesionalne nadabovanej a ostatni hlasy mi prisli nemastny, neslany. Zvlastni prizvuk obcas sem ani nerozumel kdo co rika, intonace nekdy nic moc. Mozna by bylo lepsi zkusit to cesky ale vic se zamerit na pocity a emoce. Takhle mi to prislo jako proste precteny z papiru a konec. Dalsi vec uz byla zminena. Vojaci. Na to ze to je big bossova elitni armada tak delaji takovy veci ktery by si nikdy zadnej vojak nedovolil. Mozna by stalo za zminku projit naky videa kde jsou natoceny operace realnych jednotek a nejak to tomu priblizit, MGS je pro me taky hra kde je armada a vsechno kolem ztvarneno vcelku realisticky. Dalsi minus je ta vystroj a vyzbroj. Na tom by se mohlo zapracovat. Chapu ze nejsou penize ale kdyz tam vidim asi 10 krat tu jednu a samou M4ku s uriznutou hlavni tak sem se musel pousmat. Dale, na to ze to je film z MGS sveta ak postavy nebyly v podstate vubec nijak predstaveny (hlavne "bossove"), napriklad jsem vubec netusil kdo ze je v tom Metal gearu.. zaslechl sem gunner nebo kdo ale jinak nic, taky ten MG mohl byt vice predstaven (naky obrazky ze stran apod. jak to bylo v MGS 1,2 a 3). Obcas se mi zdalo ze tam proste kus sceny chybi ze dej nejak moc nenavazuje. To bude asi z te negativni kritiky vse. Rozhodne chvalim hudbu. Prostredi ve kterem jste tocili je taky uzasne, jako prava jungle. Hodne se mi libily komiksovy pasaze, mohlo jich tam byt i vice.

Neberte to jako ze bych chtel urazit vas vytvor, spis jen jako seznam veci co by se mohli do priste zlepsit. Film je rozhodne dobry. Dal bych asi 7/10

diky, vsechna kritika je opravnena, u nas uz uvedomnela a v pripadnem pokracovani se tech veci pokusime vyvarovat :)
Ale vojaci ve hre mi teda nejak extra inteligentni neprijdou :-D
Ghoststalker
Eva

PředchozíDalší

Zpět na Metal Gear : Outer Heaven