Hawkie

Představte se nám...

Re: Hawkie

Příspěvekod TonyHawk v 13 zář 2016 13:24

Ten pocit, že semester ešte ani nezačal, a vedúci bakalárky vám 5 dní pred začiatkom semestra napísal mail, že mu máme napísať report o tom, ako sme pokročili s prácou na bakalárke :D :(.. Moje pocity sú asi v prvom rade strach, potom strach, a potom.. hm, opäť strach? :D.. Neviem, ako to beží na iných VŠ (som na FIITke stále, do 3. ročníka idem a prenášam jeden jediný predmet - slávne Operačné systémy...), ale dačo mi hovorí, že som v riti, keď som s tým
- poprvé, ani nezačal
- podruhé, si neprečítal ani nejaké dokumenty, ktoré mi poslal začiatkom prázdnin
SEMPER FIDELIS
TonyHawk
Major Zero

Příspěvekod Rivon v 13 zář 2016 14:27

V klidu... Bakalářka se dá napsat za 2 tejdny ;)
Na druhou stranu, nepodceňuj to a nenechávej to na poslední měsíc před deadlinem...
Winning...
Obrázek
Rivon
Patriot
Administrátor

Příspěvekod solid__snake v 15 zář 2016 21:27

Yep, u mě ten proces trval cca měsíc a to jsem na konci dodělával asi 20 kreditů z minulého roku. Pravda, nechtěl bych to takto opakovat, nicméně touto dobou jsem ještě neměl ani páru o tématu... Což se mi bohužel děje i teďko s magisterkou. :)
Wonderfullest things are ever the unmentionable; deep memories yield no epitaphs.
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod TonyHawk v 26 led 2017 21:18

No páni, ja som v poslednej dobe stratil prehľad o tomto mieste :). Ale sa pochválim :)...

Každopádne, mám sa fajín :D (isto, koho to asi tak zaujíma, všakáno? :D), Operačné systémy (ktoré som opakoval) na VŠ úspešne DONE, a teraz už len čakám na výsledky z 2 skúšok (de facto z 3, ale tú tretiu už teraz viem, že mám done úspešne :))

Zaujímavé to bude ďalší semester s bakalárkou a celkovo výskumom okolo toho, keď de facto mám problém si ujasniť, čo vlastne chcem robiť, proste to zatiaľ nie a nie vedieť (resp. viem tak všeobecne povedať, ale neviem konkrétne, implementačne, proste detaily.. a viem, že vedúci bakalárky ma na to môže len naviesť, ale asi si to mám sám dáko vymyslieť :)).. Nejaké skúsenosti s týmto u Vás? :)
SEMPER FIDELIS
TonyHawk
Major Zero

Příspěvekod solid__snake v 26 led 2017 23:46

Vítej zpět. :)

Nejtěžší je začít. Potom se to začne nabalovat samo. Taky fakt záleží na tom co píšeš a jak moc tomu rozumíš a podle toho si to nějak rozvrhnout. Jak už jsem se bavili předtím... Bakalářku jsem se vším všady napsal asi za měsíc, ale to bylo protože jsem psal komparaci Tolkiena a Sapkowskeho (v anglině). To bych si vycucal z prstu i po slepu a za týden, kdyby bylo třeba. :rlol: U magisterky už budu asi prodlužovat studium, protože na ni budu potřebovat min. rok (čeká mě výzkum v archivech a nejspíš i výjezdy do "terénu". :lol:). Takže důležité je začít... Až si uděláš představu jak dlouho ti to bude trvat, můžeš být v klidu a začít to flákat. :)

(měl bych se držet své rady a začít sakra! :evil:)
Wonderfullest things are ever the unmentionable; deep memories yield no epitaphs.
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod Rivon v 27 led 2017 11:35

Hlavně začít hned jak můžeš a makat a dodělat to. Nenechávat to na poslední dva tejdny.. ;)
Winning...
Obrázek
Rivon
Patriot
Administrátor

Příspěvekod TonyHawk v 27 led 2017 15:26

solid__snake píše:Takže důležité je začít... Až si uděláš představu jak dlouho ti to bude trvat, můžeš být v klidu a začít to flákat. :)

Dobre, tak to trošičku popíšem - mám robiť clustrovanie dát (tým sa vytvoria nejaké skupiny používateľov, ktorí sa podobne správajú). A teoreticky by sa výsledky clustrovania v budúcnosti mali dať využiť na možnosť predikcie, kedy chce daný používateľ opustiť stránku.

Tuto sa mi vynára niekoľko problémov, ktoré musím poriešiť:
- (najkľúčovejšie) čo vlastne sa dosiahne mojou prácou - nemám de facto žiaden cieľ vymyslený, čo chcem dosiahnuť.. proste mi chýba návrh. A viem, že sa to nedá vymyslieť za behu, alebo proste, že to vycucám len tak z prsta... Ale moje IT skúsenosti, poznatky, nie sú na takej úrovni, aby som (zatiaľ) chápal viacej v súvislostiach (i keď sa to začína zlepšovať, ale aj tak, na nejaký vlastný väčší výskum je to otázne)
- ktorý algoritmus sa použije na daný data-set (tých algoritmov je celkom veľa, nemám z nich všetky naštudované, len niektoré, ale to sa snáď ani nedá, podľa mňa)

Rivon píše:Hlavně začít hned jak můžeš a makat a dodělat to. Nenechávat to na poslední dva tejdny.. ;)
Tak-tak :). Momentálne som ale v stave takej "ničoty" - keď ma do ničoho neni a proste hlavu jak keby som mal úplne, ale úplne inde.. hrozné dačo :D

EDIT: 500. príspevok je tento :D.. juchuuuuuuu :D
:np:
SEMPER FIDELIS
TonyHawk
Major Zero

Příspěvekod TonyHawk v 09 kvě 2017 14:50

Musím sa pochváliť :P , bakalárka úspešne odovzdaná dnes :D. Juchuuuuuuu :D :)
SEMPER FIDELIS
TonyHawk
Major Zero

Předchozí

Zpět na Představení