Nioh 仁王

Pokec o jiných hrách.

Nioh 仁王

Příspěvekod Macek v 23 led 2017 23:55

Nedalo mi to a založil jsem topic.
Zahi píše:Nikto z vas neskusal Nioh? Bolo posledne demo tento weekend a na moje prekvapenie je to velmi dobra hra, taky Dark Souls spojeny s Ninja Gaiden a trocha Devil May Cry, combat je velmi dobry, ziadny R1 spam ala DS3 alebo riposte spam ala Bloodborne, ale velmi rychly, technicky ale aj strategicky combat, staminovy micromanagement ktory zavysi na nacasovani ki flux (R1) rozne stance s roznymi vyhodami a nevyhodami prepinatelne pocas boja aj komba atd
Urite stoji za vyskusanie :)

No hele, já když to poprvé viděl, to mohlo bejt před rokem na E3, tak jsem si řekl omg to je hnus. Další hra vykrádající Souls a hurá nový trend aka Batman-souboják hry. ALE zrovna dnes jsem myslel, že se tu na to poptám, protože se mi to začalo fakt líbit :!: Hlavně tím obdobím starýho Japonska. Taky jsem si řekl, že snad nechci hrát další Souls (FromSoftware Souls) hru a tahle změna prostředí mi říká: "SAKRA ten NiOh mě začíná lákat!"
Bohužel jsem teda hloupě prošvihl všechna dema. Nechtěl by jsi to tedy trochu více rozvést?
Jaký byl například v demech zbraňový arzenál? V jednom starém traileru jsem totiž viděl japonskou naginatu 8) Rád bych taky viděl 2metrovej meč tači :twisted: , dual-wield katana-wakizaši a s tím právě ty útočné postoje.

Snad jen design toho týpka mi přijde jak pěst na oko. :)
Macek
Big Boss

Re: Nioh 仁王

Příspěvekod Zahi v 24 led 2017 03:11

Presne rovnaky prvy dojem som mal aj ja ked to bolo prvy krat oznamene, takze som sa ani neobtazoval hrat ani alfu ani betu a len tak nahodou som videl ze je "Last chance trial" na psn tak som to stahnul a v nedelu som tomu dal skoro cely den, kym to nevypli.
Arzenal tam je - Mec, dual mece, kopi, kladivo/sekera, kusarigama, luk, puska a kanon
Kazda zbran ma skill tree kde sa ucis rozne utoky / komba, aj taky blby sneak attack sa musis naucit
Mnozstvo itemov jak utocnych tak buffov, rozne kunaie, shurikeny, bomby, trny a vetsina tychto veci sa da ziskat v omezenej forme zadarmo ak investujes do ninjutsu a onmyo magic (napr sa naucis v ninjutsu ohnive bomby a v shrine si ich aktivujes tak zakazdym budes mat u seba 2 bomby zadarmo ked opustis shrinu (v podstate bonfire)

Stance su 3 - High - Mid - Low - menia sa stlacenim R1 a jednym z face buttonov
trojuholnik - High je utocny, utoky su najsilnejsie ale aj najpomalsie + evade berie vela staminy a da sa dat iba 1x
stvorec - Mid je taky univerzalny, evade sa da najprv dash a potom roll takze 2 evady
X - Low je defenzivny mod, evade berie malo staminy, utoky su rychle ale slabe, da sa 2x dash a ak davas dash do stran tak spravis piruletku
O - 4. stance je vlastne schovat zbran, z ktoreho sa da potom robit quick draw ak sa ho naucis co je dost silny utok

Unikatny je stamina system, ked utocis tak cast staminy zostane cerveny a ked prestanes tak sa zacne doplnat bielym pasikom a ked stlacis stance button (r1) tak to doplni tu cast staminy ktoru to zvyraznilo (takze je najlepsie pockat kym zvyrazni celu cervenu cast) ale aj ked skor tak aspon nieco doplni, nie vzdy je cas cakat ked nepriatel utoci. Tu sa da aj robit trik s quick drawom ze stlacis r1 + O cim hned zasunie zbran a drzanim vlastne spravi quick draw rychlejsie nez to robit mimo combat

No a potom je to hlavne o loote, v deme boli 4 rarity veci, biele, zlte, modre, fialove. Ale videl som videa kde boli aj zelene co su asi najlepsie. Veci maju lvl takze cim vetsi lvl tym lepsi ale to sa da vylepsit u blacksmitha. Armory su rozdelene na light medium a heavy a taktiez su 3 druhy rychlosti pohybu podla vahy equipu.

prebytocny loot mozes but predat za "souly" alebo do shopu za penaze alebo rozbit na materialy a znich vyrobit nove veci

no a na zaver neaky high skill level gameplay https://www.youtube.com/watch?v=pS0vGOCTwyg&t
Obrázek
Obrázek
Zahi
Roy Campbell

Příspěvekod solid__snake v 24 led 2017 11:41

Já nikdy nemusel TN hry, takže když jsem zkouknul pár Nioh videí a vůbec mě nezaujalo to prostředí ani level design (všechno je šedo-hnědé a vypadá stejně...), hře jsem už moc pozornosti nevěnoval.

Combat vypadá zajímavě, tak možná dám šanci až to vyjde, ale březen už je i tak strašně nabušený...
Wonderfullest things are ever the unmentionable; deep memories yield no epitaphs.
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod Zahi v 24 led 2017 12:18

No mne zas prisel Twilight verzia demo levelu (v podstate taky hard mode s inymi nepriatelmi a omnoho vetsim lvlom) az moc pestrofarebna, krvava obloha, ohne, demoni, pripadal som si ako v pekle (aj co sa tyka obtiaznosti)

velke plus ale davam hre uz len z preto, ze po prvom zapnuti mi to dalo na vyber medzi stabilnymi FPS alebo movie kvalitou obrazu, takze krasnych 60 fps v takejto hre je parada a hned potom prechadzka cez vsetky nastavenia
Obrázek
Obrázek
Zahi
Roy Campbell

Příspěvekod Macek v 24 led 2017 15:31

Zahi píše:...

Dobrej popis, jak od profíka. :rsmile2:
Pušky. Pušky? Pušky! 8)
Skill tree pro zbraně je tedy aktivní, že si já volím, co budu zlepšovat. Jestli to dobře chápu. To je perfektní, protože něco takovýho jsem naposled dělal v Diablu 2 (D3 mně bohužel zklamalo) a k tomu ten loot, co zmiňuješ. Vymlátit si rare věcičky. A že by i nějaké item sety...:somuchwin:

Když si představím variabilitu postojů ke všem zbraním a k tomu tu staminu, zní to dost komplexně. Takovejch variant.

Koukám, že video zase od XLHGladiatora. To je šílenej člověk. Vždy když od něj něco vidím, připadám si jako postiženej. Ve všech H&S fakt válí a vypadá snadně. :D
Macek
Big Boss

Příspěvekod Zahi v 24 led 2017 16:24

Spoiler! :
Ano set itemy su vec v Nioh ;) v demu som mal 3 casti zo setu kde bolo tusim 7 veci

A zlepsovanie veci je tiez docela komplexna vec, kazdy item ma vlastnosti a ich pocet zavysi od rarity itemu, takze biely ma napr 2, zlty 3, modry 4, fialovy 5 a aj tieto staty su niekedy farebne odlisne (asi hlavne podla ich uzitocnosti a vzacnosti)
No a ak mas neaku peknu vec ale jej staty su naprd tak mozes transfernut tieto staty z ineho predmetu pomocou soul-match u blacksmitha (item z ktoreho chces transfernut stat musis mat ale "vyexpeny", teda vsetky zbrane maju familiarity exp bar ktory sa zvysuje zabijanim) alebo sa da aj reforge - vybrat staty ktore sa nehodia a proste rollovat random staty za penaze. Soul match je tiez dobry na zvysenie levelu equipu, ak na zacatku hry najdes neaky set item a po par hodinach je uplne useless lebo je lvl 5 a ty uz mas veci lvl 40 tak Soulmatchom mozes transfernut level neakeho trash lvl 40 itemu + poplatok do tej lvl 5 veci a bude z nej lvl 40.

No a pusky :D, strelne zbrane su OP af, hlavne proti ludom, headshot zo vsetkych zbrani je vetsinou 1HKO, jedine ak ma helmu tak mu ju odstrelis, no municia je velmi omezena a proti yokai uz nie tak ucinna

Som celkom zvedavy ci skill tree bude vetsi nez bol v demu, tam sa dali ziskat vsetky skilly pre urcitu zbran docela rychlo (aj ked niektore boli zamknute natvrdo)
Obrázek
Obrázek
Zahi
Roy Campbell

Příspěvekod Macek v 24 led 2017 17:22

To znamená, že si můžeš vytvořit sestavu vybavení podle svých představ. Fashion. :socute:
Už nemůžeš mít další hype informace. :)

V nějakých trailerech jsem viděl něco jako kouzla. Mohla by tam být? Japonská stvoření z mytologie se v animaci vytvořila kolem hráče. To jsou ty buffy nebo právě prostor pro spelly?
Tady jsem to zahlídl a asi můj nejoblíbenější trailer. https://www.youtube.com/watch?v=YLW04LUUYls

Proč je sony chcíplé 2 roky a pak sype všechno najednou, jak už zmiňuje solid__snake. :D :why:
Macek
Big Boss

Příspěvekod Zahi v 24 led 2017 17:42

Macek píše:To znamená, že si můžeš vytvořit sestavu vybavení podle svých představ. Fashion. :socute:
Už nemůžeš mít další hype informace. :)

Nemuzu? :D u blacksmitha je moznost REFASHION - co to robi necham na tvojej predstavivosti :P

Ano jedna z dalsich mechanik hry je, ze si vyberes svojho spirita, kazdy ma neaky element a dava bonusy podla toho ako mas vysoky Spirit stat. Ziskavanim Amrity (souly) sa nabija a ked je na 100% mozes pouzit Living weapon formu - nieco ako devil trigger, zbran ziska element spirita a dalsie bonusy, HP a stamina bar je nahradeny casovym barom ktory ubuda utocenim / dostavanim dmg a trocha sa doplna ziskavanim Amrity a kazdy spirit ma specialny utok
dalej su rozne talismany ktore su v ketegorii Onmyo magic, takze mozes napr hodit na zem healing auru co healuje hracov okolo, alebo self regen, tusim ze tam je aj taky ktory vyvola tvojho spirita na jednorazovy utok (tie som neskusal)
Obrázek
Obrázek
Zahi
Roy Campbell

Příspěvekod Zahi v 28 led 2017 14:59

Omg ja som tak HYPED na Nioh... naco som to demo vobec stahoval... :horror:
Obrázek
Obrázek
Zahi
Roy Campbell

Příspěvekod Macek v 29 led 2017 00:04

Půjdeš do toho hned, jak vyjde?
Já si toho zas nakupil, že nevím, čemu dát dřív přednost. Nioh budeš mít dohranej, než to zapnu. :) To abych sem kvůli hypu nechodil, jestli budeš psát nějaký dojmy. :D
Něco o herní době víš nebo máš nějakou představu?
Jeden blbej dotaz. Používá hra na něco touchpad? Kámoš mi ho rozbil. :rlol:
Macek
Big Boss

Příspěvekod Zahi v 29 led 2017 01:58

urcite si to predobjednam, netusim ake dlhe to bude ale ak budes chciet min-max veci tak farm asi chvilku potrva a boh vie aky tam bude NG+ ak vobec neaky

no touch pad bol na otvorenie menu kde je inventar a vsetko ako v dark souls ked das start
Obrázek
Obrázek
Zahi
Roy Campbell

Příspěvekod Macek v 02 úno 2017 15:01

Vzhledem k tomu, že jsem Nioh nesledoval, přečetl jsem si po dlouhé době aspoň recenze.
Mám pocit, že to až nějako moc přechvalují, dávají průměrně 9, ale nezmiňují žádné zápory. A to ani osobní. To mi nejde na rozum. :)

Na konzolistovi psali herní dobu a tamní recenzent říká cca 70h. :shock:
A že po dohrání se odemkne další obtížnost, takže NG+ v nějaké formě.

Také tam zmiňuje nový obsah, ale netuším, jestli ve formě DLC nebo jen nějakej patch, a zda vůbec bude příběhový. Takový věci si nerad kupuju. Kdyby to ale byly jen nějaký hovna typu PvP, vedlejší mise, tak je mi to jedno.
Macek
Big Boss

Příspěvekod Zahi v 02 úno 2017 15:22

Mam predobjednane, DLC su planovane 3 neake specialne misie (platene) a zvysok ma byt free, ako napr PVP.
Taktiez ti co hrali alfu/betu/last chance si mohli po splneni misie stiahnut dlc bonus ktory bude pristupny vo finalnej hre
Obrázek
Obrázek
Zahi
Roy Campbell

Příspěvekod Zahi v 07 úno 2017 16:45

Tak fuck Sony ze posiela hry do obchodov v den vydania, namiesto 1 dna vopred aby to eshopy mohli poslat v cas...

Proste musel som sahnut po digitalu :okay:
Přílohy
20170207162902.png
Obrázek
Obrázek
Zahi
Roy Campbell

Příspěvekod solid__snake v 07 úno 2017 21:05

Klasika. Akorát mně by to s mým internetem vyšlo asi nastejno. :lol:
Wonderfullest things are ever the unmentionable; deep memories yield no epitaphs.
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Další

Zpět na Jiné hry