Legacy of Kain series

Pokec o jiných hrách.

Re: Legacy of Kain series

Příspěvekod solid__snake v 08 čer 2013 22:18

Wonderfullest things are ever the unmentionable; deep memories yield no epitaphs.
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod Macek v 08 čer 2013 22:52

Co přesně ti vadí, že to bude nějaký MMO nebo že to nebude v nejbližší době?
Macek
Big Boss

Příspěvekod solid__snake v 08 čer 2013 23:19

Že to bude nějaký online.

Jediné, co si dokážu představit, že by mohlo fungovat, je nějaká variace na DS, s tím, že díky Elder Godovi tam je i zajištěný docela podobný systém umírání a oživování (hlavně v SR). :D

Každopádně to nechápu. Jaký fanoušek LoK kdy snil o nějakém onlinu? 10 let a oni přijdou s tímhle...
Wonderfullest things are ever the unmentionable; deep memories yield no epitaphs.
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod Macek v 26 úno 2014 19:49

Macek
Big Boss

Příspěvekod solid__snake v 26 úno 2014 20:10

Sakra, zrovna když už jsem na to málem zapomněl. :okay:
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod solid__snake v 07 bře 2014 00:53

btw http://www.ign.com/articles/2014/03/05/ ... aughty-dog

No tak S-E/Eidos, berte ji dokaď je volná! :yuno:
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod solid__snake v 17 bře 2015 16:07

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=997613
Ksakru - Dead Sun nakonec mohlo být fakt dobré, podle toho, co leaklo. :okay:
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod Macek v 17 bře 2015 16:50

Koukal jsi na to video? Když jsem ho viděl před pár týdny, byl jsem zpočátku nadšenej, spousta zajímavejch nápadů, ale čím víc gameplaye, tím horší to bylo. Ten Batmanovskej soubojovej systém je už otravnej, je všude.
Macek
Big Boss

Příspěvekod solid__snake v 17 bře 2015 17:37

No jo, ten gameplay nevypadá nejlíp, nicméně:

1. nebylo to kompletní
2. gameplay byl v téhle sérii místy docela na prdlačku.

SR1 a BO2 mi přišel z tohodle pohledu zdaleka nejlepší. Ale třeba SR2? Příběhově pro mě sice jedna z nej her vůbec, soubojový systém jsem upřímně nenáviděl. :D

Tím chci říct, že v LoK by mě špatný soubojový systém moc nepřekvapil. :) Spíš by mě štvaly ty rušivé HUD elementy, ale takové prkotiny už bohužel nemá cenu moc řešit. Jinak máš nicméně naprostou pravdu, her, které se nápadně podobají AC nebo Batmanovi je už moc...
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod Macek v 20 bře 2015 17:50

Když jsem byl děcko, tak jsem to neřešil. Taky jsem nic neznal a nevěděl. :)
Vím, že to nebylo kompletní, ale ten soubojovej systém by už takhle podle mě zůstal.
Nevadilo by mně, že by ten gameplay byl nudnej, kdyby byl originální.
Macek
Big Boss

Příspěvekod solid__snake v 28 lis 2016 22:50

Macek píše:Takže odteď 9solid__snake/10 (sorry :D ): Ve kterém díle se cestuje časem? Nebo to platí pro sérii? Je to můj výraznej rest z dětství, ke kterýmu se nemůžu dokopat. Hrál jsem SR jentak u kámoše, když mi bylo asi 12 a před pár lety BO, ale ten mně přišel divnej, jako kdyby to s tím nemělo nic společnýho. Dost mě to ale zajímá, protože v tomhle tématu na mě zatím zapůsobil nejvíce Chrono Trigger od Lukasinga. Zbytek her jak píšeš, na pí... :D

Časem se cestuje ve všech dílech (i když v některých jen minimálně). A přistupuje se k tomu fakt zajímavým způsobem, kde sice ve hře existujou paradoxy, ale jako aktivní součást příběhu. Často tak například nastane naprostý hard reset a vznikne třebas nová realita. :) Neexistuje/nebo aspoň nevím o žádné "díře v plotě", které tak často ničí zajímavé koncepty.

To celé je ale jen pozlátko na pozadí promakaného světa + se zde vyskytuje zlé neznámo z kosmu, takže to je další hra s nádechem lovecraftovského hororu. :mrgreen:

Přiznám se, že to je má srdeční záležitost, takže má soudnost může být zpochybněna, ale jestli jsi to opravdu nehrál, tak na co sakra ještě čekáš? :yuno: Každý vzpomíná Kojimu a spol., ale málokdo si vzpomene na Amy Hennig, která vytvořila, v mých očích, něco opravdu neskutečného. Její postavy a styl psaní nemá ve videoherním průmyslu obdoby.

Fakt je, že BO nezestárnul moc dobře a když jsem si jej letos chtěl zopáknout, nezvládnul jsem to... Proto možnost shlédnutí důležitých příběhových pasáží na yt je akceptovatelným přístupem. Něco mi ale říká, že tohle nebude tvůj styl. :mrgreen: A je fakt, že jelikož nevíš co se stane v příběhu, máš motivaci, která mně už chybí.
SR1 je naopak zase hra, která nikdy zestárnout nemůže, protože je dokonalá. :)
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod Macek v 29 lis 2016 00:16

Jako kdybych toho neměl dost. Ty mi ještě naložíš. Možná proto ho opomíjím já, když si člověk vždy vzpomene v nejméně vhodnou dobu, a tentokrát za to můžeš ty, když jsi to připomněl. :)
Podle starších zpráv v topicu to vypadá, že jsem hrál BO už před 4 lety :shock: , ovšem, pokud jsem to tradičně nepsal zase úplně někam jinam. :lol:
Snažím se vzpomenout, kde jsem skončil v BO, myslím, že jsem se zrovna naučil v něco proměnit, abych přeletěl neprostupná místa v jeskyních... že by netopýr :hmm: Ale při pátrání v mysli si vybavuju ze SR, že se tam nějak měnily světy na takový plošině nebo u brány, cool symboly tam byly. Nechci kecat, ale snad to mělo vliv i na magii, že Raziel přišel o schopnosti. Puzzly občas možná taky vyžadovaly tohle prolínání světů, že by i nějaký secret věcičky? Možná...
Byla to hra typu, u který jsem už tenkrát dokola říkal to chci, to chci,...

Amy Hennig, to je ta, co napsala Uncharted, že? :)
Proč já musím hrát všechno od počátků? :why: Stejně si ve výsledku z toho najednou pamatuju hovno. :)

Pozvolna se ale do toho asi pustím, stejně bych jinak topil čas v DeS, kterej stejně znám.
Macek
Big Boss

Příspěvekod solid__snake v 29 lis 2016 02:06

Jo, když odešla z CD k Naughty Dogu, pracovala pak na jejich hrách počínaje Jak & Daxter, konče Uncharted 3 tušim. Ona jakože nejen psala, ale vedla celý vývoj, aspoň co se týče Soul Reaverů a U2/3.

Raziel, jakožto posluhovač Elder Goda, dokáže měnit světy mezi materiálním (normálka naše dimenze :)) a spektrálním (něco jako svět mrtvých, který obývá Elder a kde nefunguje čas). Z materiálního na spektrální může přjít kdy se mu zlíbí, ale naopak to jde jen přes specifická místa, což potom hraje roli v hádankách. Ve spektrálním těle se Raziel naučí právě procházet přes mříže a podobné srandičky, ale protože tam čas stojí na místě, nemůže hýbat s věcma, které jsou pevně ukotvené v materiálním světě. Taky je díky tomu nesmrtelný a příběhově uber OP. :mrgreen:

Jen do toho. Je to skvělá série bez hluchého místa, jejíž poslední díl je skvělým zakončením a objektivně možná i nejlepším dílem, což se málokdy stává. :) A i obecně neoblíbený BO2 je podle mého, i přes své nedostatky, úplně boží s takovou děsivě "divnou" atmosférou (v tom nejlepším slovasmyslu). :D
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

Příspěvekod Macek v 29 lis 2016 12:42

Ty máš tu úžasnou vlastnost barvitě popisovat věci, který po znalosti posluchače neodpovídají onu entuziastickému (nevím, jak se to skloňuje, kdyžtak mě opravte) vyprávění. :mrgreen:
Tím nechci v žádném případě shazovat LoK, ale myslím si, že to v tom neuvidím.

Největší problém budu mít asi s tím, kde to hrát. PS1 verze jsou jasný, ale dál s PS2/PC verzemi by mohl být problém, nevím, jestli to v Linuxu rozjedu.

Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc. Neuměl Raziel lítat nebo plachtit? On má nějak ty křídla potrhaný, pokud vím... asi to bylo až ve dvojce...
Macek
Big Boss

Příspěvekod solid__snake v 29 lis 2016 13:53

Jo, Raziel má potrhaná křídla, které kpoužívá aspoň k tomu plachtění. :)

Své nostalgické brejle mám nasazené, ale v tohle případě jsem sérii dohrál mnohokrát (vyjma zmiňovaného BO1) v docela velkém časovém rozestupu a přijde mi stále skvělá. Minimálně SR1 zkus a podle toho se pozná, jestli ti to sedne nebo ne. :mrgreen:
No a vjednom ohledu její prvenství ani nestojí za diskuzi - a to je voice acting.
Herman Melville
solid__snake
Patriot
Globální moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Jiné hry